İntihal Programları

Erişim

Tür : Benzerlik analizi

Konu : Multidisipliner

İçerik :

Yerli intihal tespit ve benzerlik kontrolü uygulaması İntihal.net abonelik yapılarak Üniversitemiz internet uçlarından erişime açılmıştır. Uygulamaya http://app.intihal.net ya da intihal.net adresindeki üye girişinden ulaşabilirsiniz. Üniversite e-posta adresinizle sisteme üye olabilir, hesabınızın aktivasyonu sonrasında uygulamayı kullanabilirsiniz.

Abonelik Durumu : EKUAL

Erişim

İçerik :

Doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili kapsamlı bir akademik içeriğe sahip “iThenticate” programı,  veri havuzundaki akademik veritabanları, dergiler ve yayınlar ile 17 milyardan fazla web sayfası ile karşılaştırarak, aralarındaki benzerlik oranlarını hesaplar, akademik çalışmaları değerlendirmeden önce kopyacılık (intihal) seviyesini tespit eder.

Abonelik Durumu : EKUAL

Erişim

Tür : Benzerlik analizi

İçerik :

Turnitin, intihal tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Öğrenci ödevleri, tezleri ve projelerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılan Turnitin programı; tez, ödev ve benzeri çalışmaları 17 milyardan fazla web sayfası, akademik veri tabanları, dergiler ve yayınlara ek olarak daha önce programa yüklenmiş olan dokümanlarla karşılaştırarak aralarındaki benzerlik yüzdelerini hesaplar.

Abonelik Durumu : EKUAL