Webinar: Scopus Eğitimleri

Webinar: Scopus Eğitimleri

19-22 Eylül tarihleri arasında, Türkiye çapında çevrimiçi düzenlenecek “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi“ne sizleri davet etmek isteriz.

 

A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi

 

Oturum: 19 Eylül 2023 - Salı, Saat: 16:00 - Scopus’a Giriş

Yeni kullanıcıların, Scopus'ta verimli bir şekilde araştırma yapmalarını sağlayacak temel bilgi ve örneklerin yanı sıra , “Yazar Profillerinin (Author Profiles)“ doğru bir şekilde yönetilmesi ile akademik etki ve görünürlüğe dair ipuçları paylaşılacaktır.

Kayıt Bağlantısı: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_trfevz_JSyKx_ehQYFOBHA

 


Oturum: 20 Eylül 2023 – Çarşamba, Saat: 16:00 - Scopus ile Araştırma Destek Başarınızı Artırma

Bu webinarda, araştırma ve çalışma alanınızı nasıl Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) bazlı analiz edebileceğinizi ve halihazırda hibe vs ile desteklenmiş araştırma ve araştırma projeleri ile karşılaştırabileceği gösterilecektir.

Kayıt Bağlantısı: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_7-jS0xDVS9SMh_-p41ke-Q

 


Oturum: 21 Eylül 2023 – Perşembe, Saat: 16:00 - Scopus ile Doğru Dergi Seçimi

Araştırmanız için doğru dergiyi seçmek, kaliteli hakem değerlendirmesi için doğru uzmanlığa erişebilmenin yanı sıra, çalışmanızın yayınlanabilmesi ve görünürlüğü için çok önemlidir. Bu oturum, size alanınızdaki ilgili dergileri etkili bir şekilde aramak için gerekli bilgi ve araçları sunacaktır.

Kayıt Bağlantısı: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_f5zDB9wLQtqtgHmzA5xMmg


Oturum: 22 Eylül 2023 – Cuma, Saat: 16:00 - İleri Seviye Araştırma Analizi

Bu oturumda, Scopus verilerine dayalı sunulan hizmetleri, araçları ve çözümleri kullanarak araştırmanızı daha üst seviyelere ulaştırabilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Ek olarak araştırmacıların ilgi alanları ve gelişmekte olan araştırma disiplinleri hakkında önemli bilgiler elde etme, gelişmiş veri entegrasyonu için API'lere erişme, hibe/destek fırsatlarını keşfetme gibi konularda SciVal'den nasıl yararlanılabileceği anlatılacaktır.

Kayıt Bağlantısı: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_Vbu6PtrfRHuZrgtS4aX7RA

 

*** Eğitim serisinde katılmak istediğiniz oturumlara ayrı ayrı kayıt yapmanız gerekmektedir. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile sunulacak eğitim serisi boyunca konusunda uzman eğitmenlere sorularınızı yöneltme fırsatı bulabileceksiniz. Ek olarak 4 oturumun tamamına katılanlara (her bir oturumda minimum 45 dk bulunmak gereklidir) katılım sertifikası imkanı sunulacaktır.


  • Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
  • 11 Eylül, 2023