Covid-19 ile ilgili Elsevier Açık Erişim Kaynakları ve ClinicalKey Erişimi

Değerli Akademik Personelimiz,

 

İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde Covid-19 virüsü ile ilgili en güncel bilgileri içeren Elsevier ClinicalKey veritabanına kurum dışından 180 gün boyunca uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis)  erişebileceğiniz konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

 

Abonelik Erişim adresiniz: www.clinicalkey.com

 

Not: Mobil / Evden erişim talep eden doktorlara uzaktan erişim şifresi oluşturulup gönderilecektir.

ClinicalKey'e uzaktan erişiminizi sağlamak için yayınevi ile iletişime geçiniz. Nasıl Çalışır? Görüntülemek için buraya tıklayınız.

Çalıştığınız kurum bilgisi, Ad -Soyad ve e-posta adresinizi ezgi@geminibilgi.com.trgbaykal@geminibilgi.com.tr adreslerine göndererek uzaktan erişim hesabınızın oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

 

Önemli: 

''Clinical Key'' de yer alan 1000+ Elsevier kitaba pdf formatında erişim ve ClinicalKey veritabanına uzaktan erişim (mobil cihaz, ev/ofis) sağlamak için kişisel ClinicalKey hesabı ile erişim sağlanması gerekmektedir. 

Kendi hesabınıza " Login" bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz: 1) Uzaktan (mobil cihaz, ev/ofis) erişim -  "ClinicalKey" Mobil Aplikasyonu mevcuttur.  2) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma 3) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Add to Presentation/Presentatiton Maker 4) Arama sonuclarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

 

Not: Kişisel hesabınıza 180 günde bir kez kurum bilgisayarlarindan www.clinicalkey.com adresi üzerinden Log In/Giriş yapmak gerekmektedir.    

Koronavirüs 2019 ile ilgili en son haberleri ve dergi makalelerini kontrol etmek için buraya tıklayınız veya daha fazla bilgiye erişim için klinik arama motorunuz ClinicalKey'de arama yapınız.

 

Elsevier ''ClinicalKey'' kapsamındaki Clinical Overviews konu içerikleri:

Clinical Overviews  içerikleri; taranması kolay klinik tıbbi konu özetleridir : Novel coronavirus (COVID-19) infection 

Elsevier tarafından destek amaçlı açık erişime sunulan diğer kaynaklar/ COVID-19 bilgilendirme: https://www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center

Araştırmacılar için:Research sekmesi altında The Lancet, Cell Press ve 19.800+ tam metin makaleye erişim için BURAYA tıklayınız.

Klinisyenler için:Clinical information sekmesi altında, CDC tarafından acil olarak hazırlanan web seminerlerinin yanı sıra tedavi, güvenlik ve hasta eğitimi için kanıta dayalı kılavuzları ve bakım planlarını bulacaksınız.

Hastalar için:Patient resources bölümünde, 3D4Medical koronavirüs videomuzu, CDC ve WHO kaynaklarını ve Elsevier'in Araştırma için Hasta Erişim Programı hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Aşağıdaki hasta eğitim materyalleri, hastalara ve ailelerine yönelik  hazırlanmıştır. Koronavirüs hastalığının risklerini anlamalarına, belirtileri ve semptomları tanımlamalarına ve yayılmalarını önlemelerine yardımcı olan yeni koronavirüs hakkında genel bir bakış sunmaktadır:

·         Patient Education document "Novel Coronavirus Infection"

·         Video on hand hygiene

·         Video on pneumonia

COVID-19 ilaç tedavisi — olası seçenekler: Elsevier's Clinical Solutions grubunda çalışan iki eczacı COVID-19 için potansiyel tedavi seçenekleri hakkında yazdığı bilgiye erişim için BURAYA tıklayınız.

Clinical Skills for Nursing - Hemşireler İçin:

Clinical Skills for Nursing Elsevier'in hemşirelere yönelik sunduğu kaynaklarını içermektedir. Hemşirelikte Klinik Beceriler, hasta bakımı ve hemşirelik uygulama prosedürleri ile ilgili en yüksek kalitede kanıta dayalı bilgiler sağlar.

İzolasyon Önlemlerimiz ve Kişisel Koruyucu Donanım kontrol listelerimiz CDC ve OSHA yönergelerine uygundur:

·         Skills checklist "Isolation Precautions and Personal Protective Equipment"

·         Extended text: "Isolation Precautions: Personal Protective Equipment"

  ·         FAQ based the recommendations made by the CDC and WHO for nurses and patients

Eski Site