E-Kitaplar

Springer e-Book Collection 2017-2018

Springer E-Kitap koleksiyonlarına nasıl erişeceksiniz?

                Kütüphanemizin satın aldığı Springer Nature 2017 ve 2018 e-Kitap Koleksiyonları’na web sitemizde bulunan Veritabanları”  sekmesindeki Abone veritabanları” menüsünden “SpringerLink”i tıkladıktan sonra ya da aşağıdaki erişim linkine tıkladıktan sonra açılan ana sayfada  sol alt köşede “Our Content” başlığı altında “Books” u tıklayarak erişebilirsiniz.

Eriştiğiniz sayfada sol üst köşede Include Preview-Only Content” seçeneğinin seçili olmamasına dikkat ediniz. Kutucuktaki tik işaretini kaldırınız. Ardından görüntülediğiniz kitap listesinin en üstünde sol tarafta bulunan “ Sort By” seçeneğinin yanındaki “Date Published” a tıklayınız. Açılan alt satırda “Show documents published” cümlesinin hemen sağ tarafında bulunan “between” , “in” seçeneklerinden  “in” i seçiniz. Açılan boş kutucuğa 2017 ya da 2018 yazıp kutucuğun sağındaki büyüteç işaretine tıklayarak veya Enter’a basarak e-kitap koleksiyonlarına erişebileceksiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra eğer taramanızı içerik tipi, konu, alt konu, dil alanlarında seçimler yaparak genişletmek veya daraltmak isterseniz ekranın sol üst tarafında bulunan “Refine Your Search” başlığı altındaki menüyü kullanabilirsiniz.

Springer Nature 2018 kitap koleksiyonunu 20 ayrı başlık altında incelemek için Springer Nature e-Book Collections 2018’i tıklayabilirsiniz.

 

Erişim adresi: https://link.springer.com/

 

 

Hiperkitap eBook Collection (EBSCOhost) 

Hiperkitap eBook Collection veritabanı EBSCO ile yapılan anlaşma sonucu EBSCO host veritabanı platformu üzerinden kullanıma açılmıştır. Türkiye’deki 300 yayınevinin 12.000’den fazla e-kitabı Hiperkitap veritabanı içinde yeralmaktadır. Hiperkitap Türkiye’nin ilk ve tek akademik ve genel kültür kitapları içeren dijital kütüphanesidir. Hiperkitap; dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konuda kitap bulundurur. Kullanıcıların kendi e- kütüphanesini oluşturarak istediği kitapları bu kütüphaneden ödünç alabilmesini sağlar.

Erişim :http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011xww

 

EBSCO  e-Book Academic Collection

 

Dünyadaki en geniş kapsamlı (hem sayısal hem de içerik anlamında) multi disipliner, kullanıcı sınırı ve limiti bulunmayan, tam metin elektronik kitap veritabanlarından birisidir.

Bu e-kitap veritabanında bulunan bilgi genişliği, öğrencilerin ve araştırmacıların ihtiyaçlarıyla ilgili bilgilere erişmelerini sağlar.

EBSCO eBook Academic Collection veritabanında, 160.000’den fazla akademik e-kitap mevcuttur (kitap olmayan kayıt yoktur).

 

İçerik Türü

EBSCO eBook Academic Collection

Kitap Sayısı 

160,000+

 

Üniversiteler yayıncıları (Harvard University Press, Cambridge University Press, MIT Press, University of California Press vs.) tarafından yayımlanan kitap sayısı 54,000’den fazladır.  CHOICE’da seçkin akademik kitaplar arasında yer alan 1,300’den fazla e-kitap mevcuttur.
 

 

e-Book Academic Collection erişim adresi:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000xww&groupid=main

 

Detaylı Bilgi:

https://www.ebscohost.com/ebooks/academic/subscriptions/academic-ebook-subscriptions