Proquest Central

ProQuest Central multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 175’ten fazla çeşitli konu içeriği sunar. ProQuest’in en çok kullanılan 47 veri tabanını içermektedir. ProQuest, Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır.

ProQuest Central binlerce bilimsel dergiden milyonlarca tam metin makaleye erişimi sağlamasının yanı sıra diğer bütünleşik kaynaklarda yer almayan bilgilere de erişimi sağlamaktadır;

• İşletme, Psikoloji, Fizik, Sağlık ve Eğitim daha birçok alanda 100.000'den fazla tam metin belgesine erişim,

• NBER ve OECD gibi sağlayıcılardan 450.000’nin üzerinde working papers erişimi,

• Milyonlarca güncel endüstri ve Pazar raporu ve ülke profilleri,

Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, and Journal of International Business Studies gibi birçok popüler derginin son sayılarına tam metin erişimi sağlamaktadır.

Cambridge University Press, Springer, and Emerald gibi dünyaca ünlü yayıncıların yayınlarına erişimi sağlamaktadır. ProQuest Central’ın bilimsel başlıklarının %80’den fazlası atıflanmış referans bağlantılıdır. Böylece atıf araştırması ve takibine imkan tanır. ProQuest Platformu, Charleston Advisors Yıllık Okuyucu Seçimi Ödülü'nde 2015 En İyi Arayüz ödülünü kazandı.

Proquest Central’ın içerdiği ana konu başlıkları şunlardır:

İşletme, bilim&teknoloji, sağlık&tıp, sosyal bilimler, sanat&beşeri bilimler, gazeteler

 

Erişim adresi:

https://trials.proquest.com/access?token=eKqKkRynyJQhUsWOSZYeihkEG

 

Eski Site