Cambridge Core

Cambridge University Press, 1584’ten bu yana faaliyette olan dünyanın en eski akademik yayıncısıdır. Cambridge Core, Cambridge University Press’ten 35.000’den fazla e-kitabı ve 390’dan fazla dergiyi ilk kez bir araya getiren yeni bir akademik platformdur.

Cambridge University Press, Bilim, Teknoloji, Tıp, Sağlık bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında yayın yapan multidisipliner (çok disiplinli) bir yayınevidir. Mühendislik, Matematik, Bilgisayar, Biyomedikal, Malzeme araştırması ve Tıbbi politikadan, Politika ve Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Edebiyat, Dil ve Dilbilim, Ekonomi, Ticaret, Tarih vb. alanlar dahil birçok bilim dalını kapsamaktadır

Beşeri ve Sosyal bilimler alanında lider, Bilim, Teknoloji, Tıp, Yaşam Bilimleri alanında güçlü ve rekabetçi bir yayınevi olan Cambridge, Dünya Ticaret Örgütü ile yayıncılık ilişkileri içerisindedir. Ekonomi alanında Nobel ödülü sahiplerinin yayınlarını da içermektedir. Dilbilim alanında da dünya lideri konumundadır. Aynı şekilde Matematik, Fizik, Yer bilimi, Astronomi alanlarında lider, Bilgisayar, Mühendislik, Bilgisayar, İstatistik, Yaşam bilimleri alanında ilk 4’tedir.

 

 Erisim adresi: https://www.cambridge.org/core

Eski Site