UpToDate

UpToDate

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında, 6700’den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 11.000’den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayali bir klinik karar destek sistemidir. UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmıştır. Kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

UpToDate veritabanı, hekimlerin daha iyi teşhis ve tedavi kararları almalarına yardımcı olmaktadır. Dünya çapında yapılan birbirinden bağımsız 80 ayrı çalışmada UpToDate’in; hastane kalitesinin arttırılması, hasta yatış sürelerinin, ölüm oranlarının ve hastane harcamaların azaltılmasına yaptığı olumlu etkiler gösterilmektedir.

Yetişkin ve Çocuk Acil Tıp, Yetişkin Temel Bakım ve Dahiliye, Alerji ve Bağışıklık, Anesteziyoloji, Kardiyovasküler Tıp, Dermatoloji, Endokronoloji ve Diyabet, Aile Hekimliği, Gastroenteroloji ve Hepatoloji, Geriatri, Hematoloji, Hastane Tıbbı (Hospital Medicine), Bulaşıcı Hastalıklar, Nefroloji ve Hipertansiyon, Noroloji, Doğum, Jinekoloji ve Kadın Sağlığı, Onkoloji, Palyatif Bakım, Çocuk Hastalıkları, Spor Hekimliği, Psikiyatri, Akciğer ve Yogun Bakım, Romatoloji, Uyku Bozuklukları, Genel Cerrahi uzmanlık alanlarını kapsamaktadır.

 

 

UpToDate’in Faydaları:

Hasta güvenliği ve bakım kalitesini arttırmak.

Tanısal hataları azaltmak.

Tanı amaçlı testleri azaltmak.

Hastaların yeniden hastaneye yatma oranını düşürmek.

Hastaların hastanede kalma süresini azaltmak.

Doktor memnuniyetini arttırarak hastanede daha uzun süre çalışmalarını sağlamak.

Doktorlar için zaman tasarrufu sağlamak ve hasta bakım için ayrılan süreyi arttırmak.

 

"Kişisel hesabınıza 90 günde bir kez kurum

bilgisayarlarından www.uptodate.com/online adresi üzerinden Log In (Giris) yapmak gerekmektedir. Yapılan her girişden sonra uzaktan erişim süresi otomatik olarak 90 gün uzamaktadır. " 

 

Erişim Linki:

www.uptodate.com/online

 UpToDate veritabanı kayıt mobil erişim klavuzu

Eski Site