SpringerLink

SpringerLink veritabanı, disiplinler arası 23 farklı konuda bilimsel yayın yapan 2296 dergi, 483 açık erişimli dergiyi kapsayan, bunlara tam metin erişim sağlayan ve 10 milyonun üzerinde kayıt içeren bir veritabanıdır.

 

Springer E-Kitap koleksiyonlarına nasıl erişeceksiniz?

 Kütüphanemizin satın aldığı Springer Nature 2017 ve 2018 e-Kitap Koleksiyonları’na web sitemizde bulunan Veritabanları”  sekmesindeki Abone veritabanları” menüsünden “SpringerLink”i tıkladıktan sonra ya da aşağıdaki erişim linkine tıkladıktan sonra açılan ana sayfada  sol alt köşede “Our Content” başlığı altında “Books” u tıklayarak erişebilirsiniz.

Eriştiğiniz sayfada sol üst köşede Include Preview-Only Content” seçeneğinin seçili olmamasına dikkat ediniz. Kutucuktaki tik işaretini kaldırınız. Ardından görüntülediğiniz kitap listesinin en üstünde sol tarafta bulunan “ Sort By” seçeneğinin yanındaki “Date Published” a tıklayınız. Açılan alt satırda “Show documents published” cümlesinin hemen sağ tarafında bulunan “between” , “in” seçeneklerinden  “in” i seçiniz. Açılan boş kutucuğa 2017 ya da 2018 yazıp kutucuğun sağındaki büyüteç işaretine tıklayarak veya Enter’a basarak e-kitap koleksiyonlarına erişebileceksiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra eğer taramanızı içerik tipi, konu, alt konu, dil alanlarında seçimler yaparak genişletmek veya daraltmak isterseniz ekranın sol üst tarafında bulunan “Refine Your Search” başlığı altındaki menüyü kullanabilirsiniz.

Springer Nature 2018 kitap koleksiyonunu 20 ayrı başlık altında incelemek için Springer Nature e-Book Collections 2018’i tıklayabilirsiniz.

 

Erişim adresi: https://link.springer.com/

Eski Site